Moda i Uroda

Jak dobrać ubrania do typu sylwetki

  • 30 stycznia, 2024
  • 2 min read
Jak dobrać ubrania do typu sylwetki

Jak dobrać ubrania do typu sylwetki

Wybierając odpowiednie ubrania, warto zwrócić uwagę na swój typ sylwetki. Każda osoba ma inny kształt ciała, dlatego też nie wszystkie trendy i fasony będą pasować każdemu. Dobra stylizacja powinna podkreślać nasze atuty i ukrywać ewentualne niedoskonałości. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak dobrać ubrania do swojego typu sylwetki.

Sylwetka klepsydry charakteryzuje się proporcjonalnymi ramionami i biodrami oraz wąską talią. Osoby o takiej sylwetce mogą nosić praktycznie wszystko, jednak warto unikać luźnych i oversize’owych fasonów, które mogą zaburzyć proporcje ciała. Najlepiej postawić na dopasowane sukienki i spódnice o linii A, które podkreślą talię. W przypadku spodni lepiej wybierać te z wysokim stanem, które optycznie wydłużają nogi.

Sylwetka jabłko

Osoby o sylwetce jabłka mają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Dlatego też ważne jest, aby unikać obcisłych i przylegających ubrań w tym miejscu. Zamiast tego, warto postawić na luźniejsze bluzki i tuniki, które ukryją ewentualne niedoskonałości. Dobrym wyborem będą również spódnice o linii A oraz sukienki z marszczeniami w okolicy talii. W przypadku spodni lepiej wybierać te z elastycznym pasem, który nie będzie uciskał brzucha.

Sylwetka gruszka

Osoby o sylwetce gruszki mają proporcjonalne ramiona, ale szersze biodra i uda. W takim przypadku warto skupić uwagę na górnej części ciała, aby optycznie wyrównać proporcje. Można to osiągnąć poprzez noszenie jasnych i wzorzystych bluzek oraz ciemnych spodni. Unikajmy natomiast spódnic i sukienek o linii A, ponieważ dodatkowo poszerzą one nasze biodra. Lepiej postawić na proste fasony, które nie będą przyciągać uwagi do dolnej części ciała.

Pamiętajmy, że powyższe wskazówki są jedynie ogólne i każda osoba może mieć inny typ sylwetki. Najważniejsze jest, aby czuć się dobrze we własnej skórze i wybierać ubrania, które podkreślają naszą indywidualność. Nie bójmy się eksperymentować i dopasowywać trendów do swojego stylu!

About Author

Redakcja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *